Make-Up

2012 Cannes Film Festival First Looks

By  | 

Gjithmone e gjithmone artistet me te famshme preferojne nje look te thjeshte. Kete gje e veme re edhe gjate dites se pare te Festivalit te Kanes ku artistet jane prezantuar me fustanet e mrekullueshme dhe me nje look shume te thjeshte. Gjithmone u kushtoj nje rendesi makeup-it me te cilat artistet prezantohen dhe shpeshhere befasohem pasi ato duken sikur nuk kane vene pothuajse fare makeup. Ne kete rast mund te permend Lana Del Rey qe duket teper mahnitese ne tapetin e kuq dhe ka preferuar qe ti kushtohet rendesi vetem pjeses se syve per sa i perket makeup-it. Gjithcka tjetet duket teper natyrale dhe e admiroj per thjeshtesine qe ka. Jo vetem Lana shfaqet me nje look te thjeshte, por edhe artiste te tjera kane preferuar te bejne te njejten gje. Vetem aktorja Fan BingBing ka preferuar ngjyrat e ndezura si ngjyra portokalli, e cila eshte nje nga trendet ne makeup per periudhen Pranvere/Vere 2012.

Eva Longoria

 

Photobucket

Eva Herzigova
Photobucket

Fan BingBing
Photobucket

Freida Pinto

Photobucket

Jessica Chastain 
Photobucket

Lana Del Rey
Photobucket

Marie Gilain 
Photobucket

Virginie Ledoyen 
Photobucket

Diane Kruger
Photobucket

Fotot e marra nga Vogue Paris

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.