FASHION

Beauty and Make Up at Elie Saab Haute Couture Spring 2012

By  | 

Make Up Elie Saab 
Elie Saab prezantoi ne Paris koleksionin e tij Haute Couture per Pranveren 2012. Duke qene nje nga sfilatat qe une pres me me shume deshira se cdo stilist tjeter, edhe kete vit stilisti nga Libani nuk na zhgenjeu. Veshjet e prezantuara ishin perrallore ne ngjyrat e lehta rose, bojeqielli, bezhe, portokalli dhe te verdhe.
 
Tualeti i bere tek modelet shkonte me delikatesen e veshjeve. Edhe ketu si tek Dior Haute Couture syte jane te lyera me nje linje te holle peneli dhe me tone bezhe te shkelqyeshme. Buzet jane ne ngjyre rose te lehte dhe floket i gjejme te kapura bisht duke aplikuar perseri floket per te krijuar nje dizenjo ne forme cilindri ne pjesen e siperme te bishtit.
 
Edhe ky look eshte shume i thjeshte per tu kopjuar dhe perdorur gjate stines se pranveres dhe veres qe vijojne.
Tualeti 

Make Up Elie Saab
Make Up Elie Saab
Make Up Elie Saab
Make Up Elie Saab

Floket 

Make Up Elie Saab

Nusja e Elie Saab


Make Up Elie Saab
Elie Saab Wedding Dress

Veshjet e Elie Saab Haute Couture Pranvere 2012


Elie Sab Dresses
Fotot e marra nga Vogue Paris
xoxo
Beauty Enxhi 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.