Beauty

Beauty and Make Up at Jean Paul Gaultier Fall/Winter 2012 2013 Paris Fashion Week

By  | 

Photobucket
Perseri Jean Paul Gaultier sjell ekstravagance ne pasarele me look-un teper te vecante te modeleve dhe te cuditshme ne te njejten kohe. Per sa i perket veshjeve, stilisti sjell nje alternim te ngjyrave duke filluar nga ngjyrat me te erreta tek ato me te hapura dhe te ndezura gjithashtu. Koleksioni i Vjeshte/ Dimer 2012 2013 perbehet nga dizajne te vecanta dhe kemi nje kombinim te gjere te veshjeve edhe te ngjyrave.


Make Up

Perseri look-u i modeleve te binte me shume ne sy.
Per sa i perket make up-it ai ishte i forte vetem ne pjesen e syve ku mbi te gjitha modelet ishte aplikuar “smokey eye”, ndersa buzet ishin ne ngjyre natyrale. Nje zgjedhje perfekte e artisteve te make up-it per te nxjerre me shume ne pah pjesen e syve.
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Photobucket

Floket

Floket vijne me nje model te thjeshte. Te krehura drejt por me nje ndryshim te jashtezakonshem. Ato ishin te lyera ne ngjyra te ndryshme vetem ne pjesen e siperme te kokes duke filluar nga ngjyra e bardhe, portokalli, e kuqe, roze etj.


Photobucket
Photobucket

Veshje nga koleksioni Vjeshte/Dimer 2012 2013
Jean Paul Gaultier

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Fotot e marra nga 
Vogue Paris 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.