Make-Up

Beauty Trend// Buze te kuqe te erret & vishnje

By  | 

Photobucket

Tashme per mua eshte kthyer ne nje produkt i domosdoshem buzekuqi ne ngjyre vishnje sidomos ne mbremje. Mjafton nje make up sa me i lehte tek syte per te ia lene tere vemendjen e duhur buzeve dhe ngjyres qe do te perdorni.

1. IMAN- Wild Thing
Buzekuq kremoz, gjysem mat, i cili aplikohet lehte duke u lene butesi buzeve. Qendron per nje kohe te gjate ne buze.
 
2. Rimmel Bordeaux
Ngjyre shume e bukur, i erret. Qendron gjate ne buze dhe nuk i ben ato te thata.
 
3. Revlon Black Cherry
Nje produkt, i cili kerkon shume guxim per t’u aplikuar. Une nuk do ta aplikoja pasi mendoj se do te me jepte nje pamje te frikshme, por ka shume vajza qe e pelqejne nje look te erret. Por qe te dukesh bukur me kete ngjyre super te erret duhet qe te aplikosh nje make up sa me neutral.
 
4. butter London – La Moss
Ne qofte se nuk te pelqen te perdoresh buzekuq, atehere shume mire mund te perdoresh shkelqyes per buzet ne ngjyre vishnje, i cili qendron gjate ne buze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.