Beauty

Frymezim nga pasarelat – Modele flokesh, Java e modes ne New York Vjeshte/Dimer 2013-2014

By  | 

Marc Jacobs
Photobucket
Dhe pse me sezon provimesh, nuk jam ne gjendje t’i bej balle javes se modes, pasi eshte teper tunduese per mua. Eshte e pamundur t’i shmangesh prezantimit te koleksioneve me te reja, kete here per periudhen Vjeshte/Dimer 2013-2014. Nuk e ndjek sepse jam e fiksuar pas modes, por sepse eshte menyra me e mire per te gjetur frymezim qe nga stili i te veshurit  deri tek modeli i flokeve dhe make up. Duke pare fotot e pothuajse te gjitha koleksioneve qe u prezantuan ne New York kam zgjedhur ato modele flokesh, te cilat shume shpejt mund te kthehen ne nje trend. Gjithcka ka te beje me trendet, menyren se si ne i perqafojme ato dhe se si mendojme ne qe t’i pershtasim me stilin tone, sigurisht qe pa e ekzagjeruar…

Michael Kors
Photobucket

Anna Sui
Photobucket

Marc by Marc Jacobs
Photobucket

Diane von Furstenberg
Photobucket

Anna Sui
Photobucket

3.1 Phillip Lim
Photobucket

Donna Karan
Photobucket

Narciso Rodriguez
Photobucket

Rag & Bone
Photobucket

Derek Lam
Photobucket

Marc by Marc Jacobs
Photobucket

Rodarte
Photobucket

Alexander Wang
Photobucket

Jason Wu
Photobucket 

 
Fotot e marra nga Vogue UK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.