FASHION

Frymezim nga pasarelat – Modele Flokesh

By  | 

 photo 00060h_1280x1920_zps8264ca48.jpg
Me ardhjen e Veres, afrohen dhe evente te ndryshme si Mbremja e Matures, Dasma, Ditelindje, te cilave u kushtohet nje vemendje shume e madhe nga ana e femrave. Cfare fustani te veshim? Cfare ngjyre t’i blejme kepucet? Si te stilojme floket?… Shume e shume pyetje te tjera, te cilat kerkojne nje kohe te gjate pergatitjeje, pasi duam qe gjithcka te jete perfekte.

Fatmiresisht ne pasarela kete vit u prezantuan shume modele flokesh, te cilat te frymezojne. Me pelqeu fakti qe u prezantuan modele te thjeshta flokesh, te cilat cdokush mund t’i kopjoje fare lehte. Mund te them qe tema e ketij viti eshte “Te qenurit sa me thjeshte”. Kjo gje vihet re qe nga veshjet qe u prezantuan, aksesoret dhe deri tek make up-i.
Jam perqendruar me shume ne modelet e flokeve te kapur, pasi mendoj qe nje flok i kapur te nxjerr me mire ne cdo event se cdo model tjeter qe mund te besh. Mjafton nje kapje e lehte, forme topuzi, nje shami e vene rreth kokes per tu dukur sa me bukur kudo qe shkon. Nuk e them vetem une, por ne cdo website qe lexon kete periudhe floket e kapura jane zgjedhja e duhur..

 photo 00220h_592x888_zps46c290b5.jpg
 photo 00250h_592x888_zps1c111b08.jpg
 photo 00180h_592x888_zps750508e8.jpg
 photo 00710h_592x888_zpse02f0704.jpg
 photo 00010h_592x888_zps00c53f23.jpg
 photo 00070h_592x888_zpsa5200982.jpg

 photo Marchesa8_backstage_v_13sept12_getty_b_592x888_zps7b237e80.jpg     photo 00170h_592x888_zpsfaf9a528.jpg
 
Fotot e marra nga Vogue UK 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.