Make-Up

Get Her Look: Anne Hathaway ne ndarjen e cmimeve Women’s Media Awards

By  | 

Photobucket

Ajo eshte perhere e thjeshte dhe gjithmone shfaqet me nje look aspak te ekzagjeruar. Perhere e kam admiruar ate ne tapetin e kuq, di si te pozoje dhe si te shfaqet sa me bukur ne foto me look-un e saj te thjeshte. Keshtu qe nuk do ta keni aspak te veshtire qe te kopjoni edhe ju look-un e Anne.
 
1. Velour Lashes- Doll Me Up Upper Lashes
Qerpike fallco per te krijuar nje look sipas deshires: dramatik, natyral ose unike. Sipas review-ve jane qerpike te bute qe nuk ju shkaktojne shqetesime dhe jane ne 5 forma te ndryshme ku ju mund te zgjidhni ate qe ju pershtatet me shume.
 
2. L’Oreal Paris- Voluminous False Fiber Lashes
Ajo qe kerkojme nga nje rimel eshte t’u jape volum qerpikeve, gjatesi dhe ato te rrine te ndara. Kete gje arrin ta beje edhe ky produkt i L’Oreal.
 
3. OPI- Color So hot It Burns
Nje shprehje qe e perdor shpesh ” When in doubt, wear red”.
Kjo gje vlen edhe per thonjte. Asnjehere nuk deshton me ngjyren e kuqe, gjithmone do te dukesh perfekte. 
 
4. Essie – Marshmallow
Manikyr ne ngjyre te bardhe, pervecse eshte i duhuri per te krijuar thonj french, e kombinon edhe me ngjyra te tjera. Ne rastin e aktores thonjte e lyera me dy ngjyra: e kuqe dhe e bardhe eshte ideja e duhur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.