FASHION

Hair & Make Up – Chanel Singapore Pre Spring/ Summer 2014

By  | 

Ne qofte se ne nje sfilate mode u kushtohet me shume rendesi veshjeve, une i kushtoj vemendje make up-it, sidomos kur ai eshte teper i vecante. E njejta gje me ndodhi edhe gjate prezantimit te koleksionit Pre Spring/ Summer 2014 te Chanel ne Singapore. Ne vend qe te shikoja me vemendje veshjet e modeleve, me interesonte me shume make up-i qe ishte aplikuar pasi binte shume ne sy. Nuk mendoj se do te guxoja te dilja ne publik me nje make up te tille, por me pelqen jashtezakonisht shume…

Peter Philips ishte pergjegjes per pjesen e make up-it tek modelet. Per te krijuar kete look, u perdoren produktet e Chanel, Stylo Yeux Waterproof Long-Lasting Eyeliner in True Blue and Noir Intense per syte dhe Poudre Universelle Libre Natural Loose Finish Powder per t’i dhene modeleve nje pamje sa me natyrale.
 
Make Up

 photo chanel-backstage-beauty-vogue-9-10may13-pr-b_1440x960_zpsa02ed000.jpg photo chanel-backstage-beauty-vogue-8-10may13-pr-b_1440x960_zpsfce7bf49.jpg photo chanel-backstage-beauty-vogue-6-10may13-pr-b_1440x960_zps3469ec73.jpg
 photo chanel-backstage-beauty-vogue-5-10may13-pr-b_1440x960_zps712d5016.jpg
Floket
 photo chanel-backstage-beauty-vogue-2-10may13-pr-b_592x888_zps3b5a7f21.jpg 
 photo chanel-backstage-beauty-vogue-1-10may13-pr-b_592x888_zps1134bef3.jpg
Manikyri i perdorur, Le Vernis Nail Colour in Black Satin
 photo chanel-backstage-beauty-vogue-3-10may13-pr-b_1440x960_zps8d5fe08c.jpg
Fotot e marra nga Chanel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.