FASHION

Hair & Make Up- Giambattista Valli Paris Haute Couture F/W 2012

By  | 

 

Photobucket
Gjate javes se Haute Couture ne Paris, Giambattista Valli  prezantoi koleksionin e Vjeshte/Dimer 2012-2013, nje koleksion i cili te bente te enderroje. Dizenjuesi i shtepise se modes u kishte kushtuar nje vemendje te madhe fustaneve te gjata te cilat perbeheshin nga detaje shume te vecanta dhe te bukura te natyres. Edhe make up-i dhe modeli i flokeve i modeleve te terhiqte shume vemendjen.

Make Up
Nje rendesi te madhe u eshte dhene pjeses se syve ne te cilat jane aplikuar xixa te vogla. Per sa i perket pjeses tjeter te fytyres, artistet e make up-it kane preferuar qe te mbetet sa me natyrale.
Photobucket 
Photobucket
Photobucket
Photobucket 
Photobucket 
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Hair (Floket)
Floket jane te kapura ne nje model teper te bukur rreth kokes dhe jane aksesoret e vendosur ato qe kane zbukuruar fytyrat e modeleve. Koka e modeleve eshte e mbuluar nga rrjeta me ngjyrat e fustaneve perkatese  te modeleve dhe disa prej tyre kane te vendosur edhe nje flutur ne pjesen e buzeve si dhe prapa kokes.
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

 Veshje nga Sfilata
Giambattista Valli Paris Haute Couture Fall/Winter 2012-2013

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Fotot e marra nga
Vogue France

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.