Keshilla

Krijo look-un tend pranveror

By  | 

 photo 55143a0ff4421748d8bb4c27940aa36a_zps16b3c747.jpg
Avantazhi i te paturit blog te jep mundesine qe te jesh gjithmone ne dijeni te trendeve qe qarkullojne ngado. Keshtu ndodh kur ndjek 300 faqe ne facebook qe kane lidhje me industrine e modes. Dua apo s’dua une informohem se cfare duhet te veshim, cili stil eshte “in” dhe cili “out”. E njejta gje ndodh edhe me pjesen e bukurise. Cfare modeli flokesh te provojme? Cilat jane tendencat ne make up?

Per kete periudhe kemi me shume ndryshime nga vjet. Ne make up mbizoteron ngjyra portokalli ( mamaja ime do te lumturohet per kete fakt), jeshile, lejla etj.


Ngjyra portokalli

Ngjyra e karrotes, portokallit… per kete behet fjale. Eshte nje ngjyre, e cila duhet te aplikohet sa me shume kete Vere. 

 photo f14a138c31810e910dddb3ab964562d6_zps507f08b5.jpg 

Blu 
Ne qofte se vjet ngjyra blu e hapur ishte “in”, kete periudhe eshte ngjyra blu e erret. Pak e cuditshme por ia qe artistet e make up-it kete keshillojne. Nuk me pelqejne ngjyrat e erreta ne Vere, por ia vlen ta provojme…

 photo cfae041a966fc8834f1759af9822051c_zps462c818f.jpg 
Ngjyra e detit
Kete ngjyre po qe ia vlen ta aplikosh pasi eshte fantastike, sidomos po ta aplikosh tek syte pasi e thekson me shume ngjyren dhe formen e syve.
 photo 1009a833f3e479c9d4831f192d6a780c_zpsd22bfc14.jpg 
Violet
Per mendimin tim kjo ngjyre nuk ka per te ikur ndonjehere nga moda. Ate mund ta aplikosh tek syte, buzet dhe thonjte.
 photo 83d09573b7e8b79e5a0b3d02963d1894_zpsec866087.jpg 
Perla
Nuk perfshihet ne shijet e mia, por kam vene re qe artistet e make up-it e keshillojne qe ta aplikojme ate. Ndoshta aplikimin tek thonjte mund ta marr ne konsiderate por te syte nuk do te me pelqente.
 photo 7fca63d9a081864bc955d40d109cc8e2_zps7ea5feca.jpg
Fotot e marra nga Vogue Russia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.