Make-Up

Make Up: 54th Annual GRAMMY Awards

By  | 

Photobucket

Nje  nate e jashtezakonshme ne mbremjen e 54 te Cmimeve Grammy. Fustane fantastike te veshura nga kengetaret me te njohura duke permendur Katy Perry ne Elie Saab, Rihanna ne Giorgio Armani, Carrie Underwood ne Gomez-Gracia, Taylor Swift dhe Kate Beckinsale ne Zuhair Murad etj. Gjithashtu ne mbremje nuk munguan artiste te veshura me keq duke permendur Fergie ne Jean Paul Gaultier, Nicki Minaj ne Versace etj. Ajo qe vura re me shume ishte make up-i teper natyral i artisteve.

 Make up-i i Rihannes, Anne Vyalitsyna, Carrie Underwood, Taylor Swift etj perbehej nga nje vije e holle peneli te zi i cili i theksonte shume syte, qerpike fallco, ton per faqet teper i lehte dhe buzekuq ne ngjyre natyrale. Nje zgjedhje perfekte qe i bente artistet te dukeshin sa me bukur ne tapetin e kuq.

Photobucket
Photobucket

Gjithashtu kishte artiste qe preferonin te theksonin sa me shume make up-in.
Adele u shfaq me look-un e saj te perhershem sy te theksuara nga nje vije e trashe peneli te zi dhe buze ngjyre te kuqe.Per sa i perket flokeve ato ishin te leshuara dhe me onde.
Katy Perry u shfaq me nje look komplet ndryshe. Kete rradhe artistja shfaqet me floke te kapura dhe te lyera ne ngjyre blu, tipike kjo e stilit te Katy Perry. Sy te lyera me nje vije te trashe peneli te zi, qerpike fallco, ton per faqet ne ngjyre natyrale dhe buzekuq ne ngjyre roze.

Photobucket

Veshjet ne Tapetin e Kuq

Photobucket
Photobucket
Photobucket

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.