Thonjte

Manikyre Le Vernis Pranvere/ Vere 2012

By  | 

Sado qe ju pelqejne ngjyrat e erreta kete Vere duhet t’i harroni, pasi ngjyrat e kesaj Vere per manikyre jane ngjyrat e neonit te cilat u japin shume figure thonjve. Per t’iu dhene nje ide rreth ngjyrave qe te perdorni kam zgjedhur disa prej firmave me te njohura te cilat kane prezantuar koleksionet e tyre te bukurise posacerisht per periudhen Pranvere/ Vere 2012 ku dominojne nje shumellojshmeri ngjyrash te ndezura.
Perqendrohuni me shume tek ngjyra blu, roze, e verdhe, e kuqe, jeshile dhe portokalli.


Photobucket
Acapulco, Calipso, Cosmo dhe Lagoon de Dior 

Photobucket

Chanel Le Vernis
Photobucket
Thakoon per Nars

Photobucket
Brights Collection nga OPI

Photobucket
Nails inc, London

Photobucket
La Laque Couture d’Yves Saint Laurent

Photobucket
Koleksioni Pranvere/ Vere 2012, Essie

 
 
Fotot e marra nga
 Vogue France

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.