Beauty

Modele Flokesh per periudhen Vjeshte/Dimer 2012- 2013 frymezuar nga sfilatat e modes

By  | 

Neper sfilata nuk jane te rendesishme vetem veshjet qe prezantohen. Nje rendesi te madhe u jepet gjithashtu edhe make up-it dhe modelit te flokeve, i cili ne cdo sfilate eshte teper i vecante. Fale sfilatave mund te kuptojme se cilat do te jene tendencat ne veshje, ne aksesore, ne make up dhe ne modelin e flokeve. Per periudhen Vjeshte./Dimer 2012-2013 tendencat ne modelin e flokeve jane te shumta.

Photobucket
Floket me onde jane te rrethuara nga nje gershet i cili i mban floket larg nga fytyra.
Sfilata Emilio Pucci

Photobucket
Floke te kapura lehte
Sfilata Rochas

Photobucket
Model flokesh Vintage. Floket jane te fryra dhe te kapura lehte bisht.

Sfilata Derek Lam

Photobucket
Floke te kapura gershet 

Sfilata Fendi

Photobucket
Floke te kapura lehte poshte duke lene disa fije qe rrine ne menyre te crregullt

Sfilata 3.1 Philip Lim

Photobucket
Floke te kapura lart topuz

Sfilata Valentino Haute Couture

Photobucket
Balluke te prera gjysem 

Sfilata Versace

Photobucket
Model flokesh tipik francez kapur anash

Sfilata Donna Karan

Photobucket
Floke te lyera me dy ngjyra
Sfilata Prada

Photobucket
Floke te kapura poshte topuz dhe te zbukuruara me nje aksesor per floke
Sfilata Dolce & Gabbana

Photobucket
Floke te kapura poshte gershet ne te dyja anet

Sfilata Marc Jacobs

Photobucket
Floke te leshuara dhe te pakrehura

Sfilata Rag & Bone

Photobucket
Floke te kapura poshte bisht dhe te zbukuruara me karfica
Sfilata Jil Sander

Photobucket
Floke te perdredhura dhe te kapura me nje karfice ose fjongo

Sfilata Gucci

Photobucket
Floke te kapura lart bisht

Sfilata Jason Wu

Photobucket
Model flokesh Vintage.Floke pak te fryra dhe te kapura poshte bisht
Sfilata Anna Sui

Photobucket
Floke te kapura poshte topuz

Sfilata Diane von Furstenberg
 
 
 
Fotot e marra nga
Vogue Paris
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.