ENXHI

Si te aplikojme penelin ne menyre perfekte

By  | 

Photobucket
Nje nga veshtiresite me te medha per mua ne aplikimin e make up eshte peneli. Nje pjese e femrave jane te zonja ne aplikimin e penelit kurse nje pjese tjeter e kane shume te veshtire. Por cdo gje arrihet fale praktikave te shumta qe ben. Eshte nje produkt teper i domosdoshem si diten ashtu edhe ne naten. Gjithmone e nxjerr ne pah sa me bukur syrin tone, por problemi eshte si te aplikosh penelin ne menyre perfekte?

Shume e thjeshte. Mjafton me nje maje te holle te krijosh me shume kujdes formen e penelit qe t’i deshiron. Eshte teper e rendesishme qe vijen si ne figuren 3 ta beni sa me te drejte, duhet te perpiqeni qe dora te mos ju dridhet (gje qe mua me ndodhte shpesh ne fillim).
Pasi keni krijuar formen e saj ne menyre te rregullt nuk mbetet gje tjeter vecese te mbushni pjesen boshe me penelin qe ju perdorni dhe ia keni arritur te aplikoni penelin ne menyre perfekte.
Photobucket
Peneli i firmes Biolife eshte i vetmi penel qe po perdor prej shume vitesh tashme. Ka nje furce te holle, gje e cila ben te mundur aplikimin e tij sa me lehte. Ne baze te furces se tij te holle mund te zgjedhesh nese ta besh sa me te trashe apo me te holle penelin. Eshte teper i qendrueshem dhe hiqet shume kollaj me ane te nje heqesi per make up-in.
Photobucket

Per ju qe keni deshire te eksperimentoni dhe te dukeni te vecante, ja nje ide se si te aplikoni penelin ne menyre grafike. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.