FASHION

Vic Matié Fall Winter 2012 2013 Shoes Collection

By  | 
Photobucket
Java e modes ne Milano filloi me sfilaten e Vic Matié, i cili prezantoi koleksionin e kepuceve per periudhen Vjeshte/Dimer 2012 2013. Ishte nje koleksion me dizajne te vecanta dhe stilisti kishte perzgjedhur ngjyra te erreta te kafes, te zezes, te kuqes, te lejlase etj.Sfilata ngjante si xhirimi i nje filmi me modele qe qendronin ne pasarele per pak sekonda duke prezantuar secila kepucet e koleksionit dhe me pas nderronin vendet vazhdimisht me njera tjetren. 
Per modelet ishte zgjedhur nje make up i thjeshte, pasi me shume vemendje i kushtohej koleksionit te kepuceve dhe floket e tyre ishin te leshuara dhe te krehura ne menyre te rregullt.

Ndiqni Sfilaten tek Vic Matié Website.
 

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.