ENXHI

Alviero Martini Prima Classe Fall/Winter 2012-13 Milan Fashion Week

By  | 

Photobucket

Gjate javes se modes ne Milano  Alviero Martini Prima Classe  prezantoi koleksionin e Vjeshte/Dimer 2012-13. Pervec koleksionit te cantave, nje vemendje te madhe u eshte kushtuar edhe pjeses se veshjeve te cilat paraqiten me ngjyra te erreta.

 

Ajo c’ka vura re ishte makeup-i i forte edhe ne te njejten kohe i erret i modeleve. Artistet e makeup kishin vendosur qe gjate prezantimit te koleksionit look-u i modeleve te ishte i erret, njesoj si ngjyrat e koleksionit.
Per buzet eshte aplikuar nje ngjyre kafe e erret, ndersa syte jane te lyera shume lehte me nje ton te lehte, i cili thuajse nuk dallohet.


Photobucket
PhotobucketPhotobucket

Dhe per modelin e flokeve eshte kushtuar nje rendesi e madhe. Ato jane te mbledhura rreth kokes ne nje model pak te nderlikuar dhe nje aksesor ne formen e rrethit i zbukuron ato. 
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Me sa duket vitin tjeter nje nga trendet ne bukuri do te jene buze te lyera me ngjyra te erreta, keshtu qe duhet te mendojme per ngjyren qe do te na shkoje me shume. 
Photobucket

Disa veshje nga sfilata
Alviero Martini Prima Classe Fall/Winter 2012-13
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.