FASHION

Beauty and Make Up at Jean Paul Gaultier Haute Couture Spring 2012

By  | 

Photobucket


Jean Paul Gaultier
 prezantoi gjate javes se Haute Couture Pranvere 2012 ne Paris nje koleksion teper ekstravagant. Gjithmone e kam admiruar punen e jashtezakonshme te stilistit, pasi gjithmone koleksionet e tij kane sjellur nje stil shume te vecante qe le pershtypje tek te gjithe. Ishte nje koleksion i mbushur me ngjyra te jashtezakonshme te bluse, lejlase, jeshiles, te verdhes, me pak fjale ngjyrat me te bukura te pranveres.

Tualeti
Per sa i perket tualetit, artistet e make up-it sollen gjithashtu nje look ekstravagant qe shkonte shume me veshjet e koleksionit.Mjaftoi nje linje e trashe peneli te zi per syte dhe buzekuq ne ngjyre natyrale qe vajzat te dukeshin fantastike ne pasarele. Menjehere sa i shikon fotot te kujtohet look-u i famshem i kengetares Amy Winehouse. Mesa duket zgjedhja e artisteve ishte per t’i bere tribut kengetares qe nuk njihej vetem per zerin e saj te bukur, por edhe per look-un e vecante.

Photobucket
Photobucket
Photobucket

Floket
Jo vetem veshjet dhe tualeti e bene kete koleksion ekstravagant, por edhe modeli i flokeve i modeleve .Paruke te ngjyrave te ndryshme te kapura ne menyre te crregullt ishin gjithashtu nje faktor dominues ne pasarele.

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Thonjte

 

Thonjte jane te lyera me ngjyra te ndryshme dhe kombinohen ne menyre perfekte me veshjet.

Photobucket

Jean Paul Gaultier Haute Couture Pranvere Vere 2012
Veshjet

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Fotot e marra nga  Vogue Paris

XoXo
Enxhi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.