Beauty

Beauty and Make Up at Valentino Haute Couture Spring 2012

By  | 

Photobucket

Edhe shtepia e modes Valentino prezantoi gjate javes se Haute Couture Pranvere 2012 nje koleksion te vecante me ngjyra te lehta.

 
 

Tualeti

Tualeti i vajzave perbehet nga nje vije e trashe peneli vetem ne gjysmen e syrit.Edhe kete here artistet e make up-it zgjodhen ngjyra natyrale per buzet, te cilat bejne qe te ngjajne si te palyera.Eshte nje make up teper i lehte, i cili eshte shume i thjeshte per t’u aplikuar edhe i jep pamjes suaj nje look sa me natyral.

 

Photobucket

Photobucket
Photobucket
Photobucket

Floket
Floket kane nje krehje te drejte dhe jane te kapura lehte me nje fjongo.

Photobucket

Valentino Haute Couture Pranvere Vere 2012
Veshjet

Photobucket
Photobucket
Photobucket

Fotot e marra nga Vogue Paris

 
XoXo
Enxhi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.