Make-Up

Beauty and Make Up at Zac Posen Fall 2012 New York Fashion Week

By  | 

Photobucket
Tashme gjate javes se modes ne New York, stiliste te ndryshem po prezantojne koleksionet e tyre per periudhen Vjeshte/Dimer 2012-2013.Edhe shtepia e modes Zac Posen prezantoi gjate javes se modes nje koleksion fantastik qe perbehej nga fustane mbremjesh teper elegante. Modelet dukeshin te jashtezakonshme ne pasarele dhe kjo jo vetem pre fustaneve por edhe nga look-u i tyre i vecante.
Make Up
Make Up i vajzave bente te mundur qe ato te dukeshin femra tipike franceze. Kapaket e syve ishin te lyera ne ngjyre te bardhe dhe ne ngjyre tulle.Nje laps i zi theksonte edhe me shume formen e syve. Ndersa buzet ishin te lyera ne ngjyre te kuqe te forte. Per disa modele buzet ishin te lyera ne ngjyre vishnje te erret.

Photobucket
Photobucket

Photobucket

Floket
Ajo c’ka binte me shume ne sy ishte modeli i flokeve i vajzave, i cili ishte teper i vecante dhe aspak i lehte per t’u kopjuar edhe nga ne. Floket ishin te kapura fort dhe te mbledhura ne menyre perfekte duke krijuar nje model te vecante dhe fantastik.

Photobucket
Photobucket
Thonjte
Te gjitha modelet i kishin thonjte te lyera ne ngjyre te kuqe, njesoj si ngjyra e buzeve te tyre.

Photobucket

Veshje nga koleksioni 
Zac Posen Fall 2012

Photobucket
Photobucket

Fotot e marra nga: Vogue US

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.