Floket

Beauty ne Golden Globes

By  | 

Photobucket
Eventet e ndryshme ne tapetin e kuq jane nje rast teper i mire per te pare me vemendje se cfare make up-i eshte aplikuar tek yjet e ekranit si dhe modelin e flokeve. Eshte rasti i duhur ku yjet eksperimentojne me look-un e tyre si dhe nje pjese e tyre vijne me nje look shume te thjeshte. Kete vit ne Golden Globes ato vijne perhere perfekte me nje make up te thjeshte ku buzeve u eshte kushtuar vemendja me e madhe ndersa ne pjesen e syve eshte aplikuar penel, rimel dhe tone te lehta per syte. Modeli i flokeve eshte teper klasik me onde te rregullta kurse nje pjese tjeter ka preferuar te prezantohet ne tapetin e kuq me floke te kapura.

Taylor Swift

Photobucket

Sienna Miller
Photobucket

Rachel Weisz
Photobucket

Rosie Huntington-Whiteley
Photobucket

Naomi Watts 
Photobucket

Marion Cotillard
Photobucket

Kate Hudson
Photobucket

Jennifer Lopez
Photobucket

Jennifer Lawrence
Photobucket

Jessica Alba
Photobucket

Emily Blunt
Photobucket

Amanda Seyfried
Photobucket

Anne Hathaway
Photobucket

Jennifer Garner
Photobucket

Jessica Chastain
Photobucket

Megan Fox

Photobucket

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.