Keshilla

Cfare duhet te bejme perpara se te aplikojme make-up

By  | 

 photo wash-hands-makeup-square-w352_zps676f425b.jpg
Besoj se po mendoni lloj lloj gjerash qe mund te beni perpara se te aplikoni make-up si psh. te aplikoni krem hidratues, por ia qe kjo nuk eshte gjeja e pare qe duhet te beni. GJITHMONE, GJITHMONE, GJITHMONE lani duart perpara se te aplikoni make-up.

Me pelqen fakti qe tashme shume femra i mbajne me kujdes furcat per aplikimin e make up-it, duke e kuptuar se sa e rendesishme eshte qe ato te jene te pastra ne menyre qe te eliminojne cdolloj infeksioni qe mund te shkaktohet. Por sa e kuptojne rendesine e te larit te duarve perpara aplikimit te make up-it?
 photo wash-hands-makeup-w724_zps7c179441.jpg
Eshte shume e rendesishme qe te jemi sa me higjienike kur behet fjale per lekuren tone duke filluar nga duart, furcat ose pambuqet qe perdorim gjate aplikimit te make up-it. Duart tona permbajne yndyrna si dhe baktere, te cilat mund te transferohen lehtesisht ne lekure, pasi kjo e fundit i thith ato, si dhe ne produktet tona. Per kete arsye duke lare duart ne mund te parandalojme ndotjen e lekures sone.

Ne qofte se nuk keni sapun afer mund te perdorni dezifektues per duart ( hand sanitizer) pasi edhe ai funksionon shume mire. Keshtu qe mbajeni gjithmone me vete.

 
Photo Credits: Thinkstock

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.