Beauty

Dior Haute Couture Pranvere Vere 2012 – Beauty ne Sfilate

By  | 

Dior Haute Couture Beauty Hair Make Up and nails
Ne Paris Dior prezanton koleksionin Haute Couture i dizenjuar nga skuadra e dizenjatoreve Dior nen drejtimin e Bill Gayten. Nderjohe qe te gjithe presim prej 1 viti qe Dior te na thote kush do te jete stilisti qe do zevendosoje John Galliano. Per ata qe nuk e dine, John Galliano u hoq nga puna ne Dior pasi ne internet doli nje video te tij ku ishte i pire dhe po ofendonte 2 turista me fraza raciste kundra ebrenjve.
 
Tualeti
 
Le ti leme menjane veshjet dhe te perqendrohemi tek make up dhe floket qe u prezantuan ne sfilate te ideuar Tyen,  Drejtori i Make Up ne Dior.
 
Toni i syve eshte i bardhe ne argjend, dhe shoqerohet me nje linje peneli i cili   i ben syte me bisht. Buzet jane lyer me ngjyra natyre te cilat bejne qe te ngjajne gati te palyera. Nje hije e holle toni roze eshte perdorur per faqet.
 
Dior Haute Couture Beauty Hair Make Up and nails
Floket
 
Floket kane shoqeruar veshjet e prezantuara ne sfilate, te cilat marrin frymezim nga arkivat e Christian Dior te viteve 50. Edhe modeleve me floke te gjate i eshte bere nje model me gjatesi te mesme me nje onde te lehte ne fund. Ky model eshte shume klasik dhe elegant, dhe per me teper eshte shume i thjeshte per tu kopjuar nga ne.
 
Dior Haute Couture Beauty Hair Make Up and nails

Thonjte

 
Thonjte jane te lyera me nje ngjyre lejla te erret , dhe mund te dallojme dhe disa xixa shume te vogla.
 
Dior Haute Couture Beauty Hair Make Up and nails

Dior Haute Couture Pranvere Vere 2012

Veshjet
Dior Haute Couture Beauty Hair Make Up and nails

Fotot e marra nga Vogue Paris

XoXo
Enxhi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.