Make-Up

Leighton Meester’s Make Up – Gossip Girl 5×13 “G.G.”

By  | 

Photobucket
 

Per cdo femer dita e dasmes eshte dita me e rendesishme per te. Gjithcka duhet te jete perfekte duke filluar nga fustani perfekt, kepucet si dhe make up-i ideal. Ne episodin e 100-te te serialit te famshem Gossip Girl patem mundesine te shikonim nje Dasem Mbreterore. Aktore te veshur shume shik dhe me stil. Por do te perqendrohesha me shume tek make up i Blair Waldorf ( Leighton Meester) i cili me beri shume pershtypje. Kam marre pjese ne shume dasma dhe gjithmone kam vene re nje make up teper te ngarkuar tek nuset dhe asnjehere nuk me ka pelqyer. Ndersa make up-i i aktores ishte i lehte dhe ajo dukej fantastike.
 
 

Detaje te Make Up
Syte jane te lyera me nje vije te holle peneli te zi, i cili pothuajse nuk duket.

Qerpike fallco, te cilet duken shume natyral.

Ton i lehte ne ngjyre roze per kapaket e syve dhe per faqet.

Shkelqyes ne ngjyre roze per buzet.

Photobucket

Floket
Floket kane nje model teper te thjeshte. Ato jane te leshuara dhe me onde.

Photobucket
Photobucket

Photobucket

Photobucket

XoXo

Enxhi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.