Fytyra

Product Review: L’Oreal Paris LUMI Magique krem puder

By  | 

Photobucket

Te zgjedhesh kremin puder nuk eshte aspak e lehte, pasi pasojat qe mund te vijne nga nje perdorim i gabuar i kremit puder i vuan fytyra jone. Ne qofte se na pelqen te harxhojme shume para ne veshje, te njejten gje duhet te bejme edhe per kremin puder, pasi cilesia e tij eshte teper e rendesishme. Deri tani L’Oreal ka vertetuar qe eshte shume serioze ne lidhje me produktet qe nxjerr ne treg, duke filluar nga produktet qe kane te bejne me lekuren deri tek produktet qe kujdesen per floket.

Photobucket
Vendosa te bej nje product review ne lidhje me kremin puder LUMI Magique te L’Oreal pasi ka nje rezultat teper te pelqyeshem per mua.

  •  Aplikojeni ate me ane te nje furce per fytyren, pasi me duar nuk do te  arrini ta shperndani sic duhet.
  • Ne fillim me shqetesoi fakti qe ne duar dukej shume i erret, por kur e aplikon ate ne fytyre ai perthithet shume shpejt nga lekura dhe duket shume natyral.
  • Arrin te mbuloje ndonje difekt qe ju keni ne fytyre.
  • E ben fytyren te shndritshme dhe i jep asaj butesi.
  • Qendron per nje kohe te gjate ne lekure.

Photobucket
KESHILLE: Per ju qe keni fytyre me yndyre eshte teper e rendesishme qe pasi te keni aplikuar kete produkt te vini me pas edhe puder, duke e aplikuar ate me ane te nje furce ne menyre rrethore rreth fytyres.
Photobucket
Ben te mundur hidratimin e lekures dhe permban SPF 18

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.