FASHION

They have Style…well not all of them – 2012 Met Gala

By  | 

Mbremja e 7 Majit u kthye ne nje mbremje gala ku kengetare, aktore, modele, stiliste etj., u shfaqen teper elegante ne tapetin e kuq per mbremjen e Met Gala. Ishte nje mbremje fantastike ku Drejtori Krijues i Prades, Miuccia Prada, kishte rolin kryesor ne organizimin e ketij eventi. Ajo qe te binte me shume ne sy ishin fustanet e gjata te veshura nga artistet qe u jepnin atyre nje pamje teper te bukur dhe elegante. Vetem se nuk mund te them te njejten gje per disa artiste, te cilat e kishin tepruar ne zgjedhjen e veshjes pasi nuk arriten te shkelqenin ne tapetin e kuq, por futen ne listen e personave te veshur me keq. Ne kete post kam perzgjedhur disa veshje qe per mendimin tim bejne pjese ne listen e te veshurit me bukur dhe te veshurit me keq.
Po ju si mendoni?

Te veshura me bukur
Karolina Kurkova ne Rachel Zoe
Photobucket
 
Ashley Green ne Donna Karan
Photobucket
 
Nina Dobrev ne Donna Karan
Photobucket
 
Scarlett Johansson ne Dolce & Gabbana
Photobucket
 
Rihanna ne Tom Ford
Photobucket
Cameron Diaz ne Stella McCartney
Photobucket


Rosie Huntington-Whiteley ne  Burberry
Photobucket
Camilla Belle ne Ralph Lauren
Photobucket


Jessica Alba ne Michael Kors
Photobucket
 
Hilary Swank ne Michael Kors
Photobucket


Leslie Bibb ne Zac Posen
Photobucket
Michelle Dockery ne Ralph Lauren Collection 
Photobucket
 
Liu Wen ne Michael Kors 
Photobucket
 
Te veshura me keq
 
Kristen Stewart ne Balenciaga
Photobucket
 
Beyonce ne Givenchy 
Photobucket


Diane Kruger ne Prada
Photobucket
 
Elizabeth Banks ne Mary Katrantzou
Photobucket
 
Christina Ricci ne Thakoon
Photobucket
 
Eva Mendes ne Prada 
Photobucket


Kristen Dunst ne Rodarte
Photobucket


Leighton Meester ne Marchesa 
Photobucket


Chloe Sevigny ne Miu Miu
Photobucket
 
Mary Kate Olsen ne The Row
Photobucket
Anja Rubik ne Anthony Vaccarello
Photobucket
 
Alexa Chung ne Marc Jacobs
Photobucket
Chanel Iman ne Tom Ford
Photobucket
 
Coco Rocha ne Vintage Givenchy
Photobucket

Sarah Jessica Parker ne Valentino
Photobucket
 
Florence Welch ne Alexander McQueen
Photobucket

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.